איך הפך ניתוח הגדלת חזה לפופולארי?

 

631 נשים אמריקאיות עברו בשנת 2012 ניתוח הגדלת חזה, והפכו בכך את ההליך הכירורגי שמטרתו שדיים גדולים יותר לפופולארי ביותר בארה"ב. גם בישראל הגדלות חזה נהנות מביקוש הולך וגואה, וכמובן שגם במדינות רבות אחרות עוד ועוד נשים נכנסות לחדר ניתוח על מנת לצאת ממנו עם חזה שופע יותר.

ישנן מספר סיבות לעליית הפופולאריות של ניתוחי הגדלת חזה: הביקוש הגדול יותר לטיפולים וניתוחים שמטרתם אסתטית באופן כללי, התוצאות המרשימות יותר של הגדלות חזה, השתלים החדשים שמקטינים את הסיכונים השונים וגורמים לניתוחים להיות מלווים בפחות סיבוכים, העובדה שניתוח הגדלת חזה הפך למשהו שרוב העוברות אותו מתגאות בו ולא מנסות להסתיר, והמשקל הנכבד יותר שיש למראה חיצוני בדימוי העצמי שלנו.

העלייה הניכרת בביקוש לטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים

בתוך 15 שנים בלבד, עלה מספר ההליכים הקוסמטיים שעברו נשים אמריקאיות בשנה בלמעלה מ- 250%, ובשנת 2012 הגיע מספר זה לשיא של כל הזמנים – 9.1 מיליון הליכים קוסמטיים (גם בקרב גברים, אגב, נרשם גידול ניכר ובסך הכל נרשמו ב- 2012 כמיליון הליכים קוסמטיים שבוצעו בגברים).

אך טבעי הוא שהביקוש הרב יותר לטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים יהפוך גם את הגדלת החזה, הלהיט הבולט בתחום, לפופולארי יותר ויותר. ד"ר אורי שבשין – מנתח פלסטי מומחה מסביר מה גרם לניתוח להפוך לכל כך פופולארי.

חזה יפה יותר

אם בתחילת הדרך הגדלת חזה אמנם הפכה את השדיים לגדולים יותר, אולם במקרים רבים התוצאה נראתה מאולצת מאוד ובלתי טבעית, ובנוסף גם לא נעימה למגע, הרי שבימינו ישנו מגוון רחב יותר של שתלים, בשלל צורות, מרקמים וגדלים, כך שהם גם נראים טבעיים יותר ומתחברים היטב לגופה של האישה, וגם נעימים יותר למגע.

לשיפור המשמעותי בתוצאות, שבאופן טבעי גורם ליותר ויותר נשים לרצות לעבור ניתוח הגדלת חזה, תרם כמובן גם השיפור ברמתם של הכירורגים הפלסטיים, שצברו יותר ויותר ניסיון בהגדלות חזה ובהתאם ביצועיהם טובים הרבה יותר (מה גם שהביקוש הרב יותר לניתוחים פלסטיים באופן כללי משך לתחום אנשי מקצוע טובים יותר מלכתחילה).

פחות סיבוכים וסיכונים

ב- 1991 הוגשה כנגד "דאו קורנינג", החברה המובילה בעולם באותם ימים בתחום ייצור השתלים המשמשים להגדלת חזה, תביעת ענק על ידי נשים שבריאותן נפגעה עקב שתלים תוצרת החברה שהתפוצצו ודלפו. החברה נמצאה אשמה, נדרשה לשלם פיצויי עתק ופשטה את הרגל. בארה"ב אף נאסר השימוש בשתלי סיליקון למשך מספר שנים והמנתחים הפלסטיים עברו להשתמש בשתלים ממולאים במי מלח.

אמנם גם בימינו ייתכנו סיבוכים שונים בעקבות ניתוח הגדלת חזה (אובדן תחושה, חוסר סימטריה, זיהום, היווצרות קופסית ועוד), אולם שכיחותם נמוכה במידה משמעותית ביחס לעבר, ובאופן כללי מדובר בניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים – עוד סיבה להפיכת הגדלת החזה לפופולארית.

מקור לגאווה

לאורך שנים רבות נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה סירבו "להודות" בכך גם אם הדבר היה ניכר לעין. במקרים רבים הניסיון לזהות אם מדובר בשדיים "אמיתיים" או מלאכותיים הפך לאתגר של ממש ומעריצי "סיינפלד" מן הסתם זוכרים את הפרק המפורסם בו הוא מנסה לגרום לחברתו "להתוודות".

בימינו, בעיקר לאור שינויים תרבותיים משמעותיים, רוב הנשים שעוברות ניתוח הגדלת חזה מתגאות בכך ומספרות לכל מי שרוצה לשמוע (וגם מי שלא…) על נפלאות הניתוח – ובעצם גורמות לנשים אחרות שאינן מרוצות מגודל החזה שלהן לרצות לעבור אותו גם הן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *