תזונה נכונה להפחתת משקל

דיאטות והפחתת משקל הם נושא המעסיק רבים בישראל ובעולם, המראה החיצוני שלנו מאד חשוב לנו ומלבד זאת גם המחקרים המוכחים כי ישנו קשר ברור בין השמנת יתר לבין תחלואה במחלות מסכנות חיים גורמים לרבים להתעורר יום אחד בהיר ולרצות לשנות.

מי שניסה בחייו פעם דיאטה יודע כי זה לא קל כמו שזה נשמע, גם היכולת להמשיך את הדיאטה למשך תקופה ארוכה הוא כמעט ובלתי אפשרי ומחקרים באמת מראים כי רוב האנשים שהתחילו דיאטה לא רק שבסופו של דבר נשברו אלא גם העלו על המשקל ההתחלתי בו הם שקלו כאשר התחילו עם הדיאטה.

מה הפתרון אז? איך מפחיתים משקל ואיך שומרים על המצב למשך שנים?

אורך חיים נכון ותזונה מאוזנת

רוב האנשים בעולם הם אנשי שיגרה, בין אם הם אוהבים את זה או לא הם בכל בוקר קמים מתארגנים, מסדרים את הילדים, מכינים להם ארוחת בוקר ושולחים אותם לגן, נוסעים לעבודה למשך 9 שעות לבערך, חוזרים הביתה, משכיבים את הילדים לישון, צופים קצת בטלוויזיה והולכים לישון וככה חוזר חלילה… זוהי השגרה שלכם, אתם סביר להניח לא מתים עליה אבל אתם עושים אותה בכל אופן… הסקתם לאיפה אני חותר?

אם על שיגרה רגילה אתם יודעים לשמור למה שלא תשמרו על שיגרת אכילה נכונה? אני לא מדבר על דיאטות רצח, אני לא מדבר על הימנעות מכל דבר טעים, אלו שיטות שאולי טובות לכמה חודשים ואחר כך אתם תישברו, אני מדבר על שגרת תזונה נכונה ומידי פעם פינוקים.

למשל:
בוקר: הקפידו בבוקר לאכול יוגורט אחד עם חביתה (בלי לחם) ואולי איזה ירק ליד.

בין הבוקר לצהריים הקפידו לנשנש איזה פרי קטן שימלא אתכם עד ארוחת הצהריים

צהריים: נסו להתאים שעה שבה כל יום אתם אוכלים באופן מסודר את הארוחה, שלבו בה מנת פחממה (השתדלו שלא פסטה או כל בצק אחר) כמו לדוגמא דגנים מלאים או קטניות ולצידם מנת עוף או דג סלמון, השתדלו להימנע ממנות מטוגנות.

אחה"צ: נשנשו יוגורט או קוטג' עם כמה ירקות ואפשר פרי קטן חצי שעה אחרי.

ארוחת ערב: ארוחת הערב צריכה להיות לפחות שעתיים לפני השינה, הקפידו לאכול בעיקר ירקות עם מנת חלבון קטנה ליד ביצה לדוגמא (אם לא אכלתם כבר אחת באותו היום) או טונה, או גבינה לבנה

בסופי שבוע הרשו לעצמכם לחרוג מעט מהשגרה, נשנשו משהו טעים קטן, איכלו ארוחה אחת עם בצק….