מיסטר אנד מיסיס לי, לא רק על האוכל לבדו

בלב ליבה של תל אביב הסואנת, ברחוב ניסים אלוני, ממש אל מול מסעדת "התרנגול הכחול", שוכנת לה פינת חמד אסיאתית חביבה, גם היא שייכת לשף שאול בן אדרת. מסעדת מיסטר אנד מיסיס לי היא המסעדה החדשה של אדרת, שופעת בטעמי המזרח הרחוק באווירה כמעט ביתית, ומה שבטוח ייחודית. המסעדה, אשר נחלקת לשני חלקים, חלק פנימי ומרפסת חיצונית, יוצרת אוירה אסיאתית רחוקה ופשוטה. החלק הפנימי אשר מעוטר בצמחים מטפסים תמונות ובודהות מסוגים שונים, מכיל מספר גדול של מקומות ישיבה, יחד עם ספות ונישות המעוטרות בכריות ססגוניות מהמזרח. בחלק החיצוני נמצא גזיבואים צבעוניים לצד בר משקאות אלכוהוליים, והכל על רקע הנוף של תל אביב.

הסיפור שמאחורי מיסטר אנד מיסיס לי

כאשר שואלים את אדרת מאיפה הרעיון להקים את מר וגברת לי, ולמה דווקא במרכז של העיר הכי סואנת במדינה, הוא נזכר בערגה באחד מנסיעות העסקים שלו ושל חבריו ליפן. באחד מן הערבים אשר יצאו אדרת וחבריו לסיור לילי באחד מהרובעים התוססים ביותר של טוקיו, החליטו החבורה לסטות לאחד מן הרחובות הצדדים. בעודם מטיילים נתקלו החבורה באישה יפנית מבוגרת חביבה וחייכנית אשר הזמינה אותם להיכנס אל באר ביתי וקטן. מאחר והחברים היו שבעים, החליטו לחזור ביום שלמחרת ולטעום את המאכלים במקום, וכך היה. את הרגע בו טעמו אדרת וחבריו את המאכלים האסיאתיים שהוגשו להם במקום הם לעולם לא ישכחו. אדרת מתאר את החוויה כטירוף של טעמים בפה, שלא היה מצפה לקבל ממקום קטן וצנוע. בירור קטן על המקום העלה את הסיפור המפתיע הבא: מסתבר שהמקום מנוהל על ידי זוג יפנים מבוגר העונים לשם מר וגברת לי. היא קיבלה את המקום בירושה, ויחד עם אהובה הם מנהלים לבד את המקום כבר שנים. הוא מבשל, והיא מארחת, ממלצרת ומנקה, ויחד הם מנהלם מערכת יחסים מופלאה. אם אחד מבני הזוג חולה, המקום נסגר, והשני נשאר לטפל בו. אהבתם של השניים, ואהבתם לאוכל שהם מבשלים הקסימה את אדרת, וגרמה לו לרצות להעביר את התחושה שקיבל ארצה.

קולינריה אסיאתית ייחודית

מסעדת מיסטר אנד מיסיס לי נפתחה בתל אביב כאשר כל מה שעומד בפני השף אדרת הוא המקום הקטן והייחודי בו נתקל ביפן. המסעדה מציעה תפריט אסיאתי ייחודי, המכיל אוכל רחוב מהמזרח בשילוב נגיעות מהמטבח הישראלי. המנות הראשונות כוללות מרקים, אגרולים וסלטים מרעננים ואילו הארוחות העיקריות מכילות סושי, סשימי, מוקפצים. מנות מאודות, שיפודי בשר בסגנון אסיאתי ועוד. האוכל המיוחד, יחד עם האווירה היוצאת דופן של המקום יוצרים פנינה אסיאתית של ממש, שהביקור בה הופך לחוויה בלתי נשכחת. אם אתם מעוניינים לצאת קצת מן השגרה העמוסה, ולעבור לעולם מקביל שכולו מזרח, המסעדה החדשה של אדרת היא הפתרון בשבילכם.