טיפוח במהלך ההיריון: איך לטפח את עצמך במהלך שבועות ההיריון

ההריון היא תקופה נפלאה ומיוחדת – כזו המאופיינת בהרבה התרגשות והכנה לקראת החיים עם תינוק חדש ומן הסתם גם בהרבה שינויים פיזיים בגופה של האישה ההריונית. חלק מהשינויים הם קלים ואפילו נעימים, אך כמובן שיש גם דברים נעימים פחות ובפרט כשמדובר על הפן האסתטי. אם תכיני את עצמך מראש לשינויים הללו ותדאגי לשגרת טיפוח, תוכלי בהחלט לצמצם את התופעה למינימום. בואו נדבר על התופעות השונות לאורך שבועות ההריון וננסה להבין איך אפשר לשמור על טיפוח עצמי במהלך ההריון.

סימני מתיחה

נפוצים בהחלט באיזור השדיים, הירכיים והבטן והם תוצאה של התרחבות הגוף. אלו סימנים שלא ניתן להיפטר מהם לתמיד, אך כן ניתן למזער את התופעה למינימום ולהשתמש בקרם לחות עשיר, להימנע מסבון שמייבש את העור ואפילו להיעזר בתכשירים ייעודיים לטשטוש סימני מתיחה.

סימני המתיחה מתרחשים ככל שהגוף הולך ומתרחב ומפנה יותר מקום לעובר הגדל, תהליך המתחיל בערך בטרימסטר השני משבוע 14-15 ואילך.

שיעור יתר

כידוע, במהלך ההריון הגוף מוצף בהורמונים וזה גורם הרבה פעמים לשיעור יתר. למרבה הצער בהריון לא ניתן להיעזר בשיטות כמו הסרת שיער בלייזר ולכן האפשרויות הטובות ביותר הן גילוח והסרת שיער בשעווה. אנו ממליצים ללכת על שעווה וזוהי שיטה יעילה שתרחיק את השיער לזמן ארוך יותר.  שיעור היתר יכול להופיע לאורך כל אחד משבועות ההריון השונים וללוות אותך לעיתים אפילו עד לשבועות האחרונים לפני הלידה.

פצעונים בפנים ופיגמנטציה

עוד תופעה ידועה היא פצעונים בפנים וכתמי פיגמנטציה בבטן ובפנים. לגבי הפנים מומלץ להקפיד על שגרת טיפוח רגילה ובעיקר על שימוש בסבון פנים וקרם פנים איכותיים שמותאמים לנשים בהריון, אך מומלץ להימנע מטיפול פנים עמוק ואגרסיבי. באשר לפיגמנטציה, התופעה לרוב תחלוף מספר שבועות לאחר הלידה, אך עד אז ניתן בהחלט להשתמש בקרמים ותכשירים ייעודיים שיכולים להקל על התופעה.

 

לסיכום – הכיני את עצמך מראש לתופעות הללו ותוכלי בהחלט למזער אותן ולהרגיש נפלא לכל אורך ההריון. בהצלחה!