הריון וכושר גופני? אפשר גם אפשר!

הריון וכושר גופני

לא מעט נשים בטוחות כי הריון ושמירה על כושר לא הולכים יחדיו. כל מה שקשור עם הריון נמצא בצד אחד של המתרס לעומת הנושא של ספורט ופעילות גופנית אשר נמצא בצד השני. אין זה נכון! אפשר לשמור על כושר בהריון וזה אפילו מומלץ.

 

הריון וכושר גופני

כאשר אשה מתעדכנת שהיא בהריון היא מתרגשת ויודעת שהיא מתחילה תקופה חדשה בחייה. ההכנה לקראת לידת ילד חדש מתחילה ברגע זה ממש. היא חושבת על גופה, היא חושבת על השינויים שהיא עומדת לעבור. תהיות ממלאות אותה: איך אראה? מה ישתנה בי שלא היה עד כה?

fnet ממליץ באופן גורף על ביצוע כושר גופני בעת הריון, ומדריך את הנשים לא להפסיק את שגרת הכושר שלהן.

 למה ספורט?

שמירה על כושר גופני בתקופת הריון תורמת לאשה הרבה מאד:

  • אנרגיה – לא סוד הוא כי תקופת הריון אינה קלה לאשה. עם התקדמות גיל העובר, היא חשה חולשה וירידה באנרגיה הכללית. שמירה כושר משפרת את רמת האנרגיה של הגוף ויש אפשרות לבצע יותר פעילויות ובקלות.
  • גמישות – אשה בהריון שאינה מתעמלת חשה שהיא נעשית כבדה יותר ויותר. התנועה הופכת להיות מסורבלת, והיא כבר לא כמו פעם רצה וממהרת… שמירה על תרגילי כושר גופני וביצוע ספורט נכון, יעניק לה את הגמישות החסרה ואת היכולת להמשיך לזרום.
  • נשימה – היות והעובר נמצא בתוך רחמה של האשה הוא לוחץ לפעמים על כל האברים הפנימיים. לא פעם היא חשה קושי בנשימה, עד כדי קוצר נשימה של ממש. התנשפויות, דיבור מקוטע אופייני מאד לאשה בתקופת הריון, במיוחד בחודשים האחרונים. שמירה על כושר גופני ותרגול מתאים משפר את מערכת הנשימה ומקל על פעולת הלב להמשיך בשגרה היומיומית.

אימון נכון

אם זאת ששמירה על כושר גופני בתקופת הריון כדאית ואף מומלצת, עדיין יש להשאר עם היד על הדופק.

חשוב לקבל הדרכה ולבצע תרגילים נכונים בזמן ההריון, אחרת עלולה האשה לגרום נזק לעצמה או חלילה לעובר. ישנם תרגילים מסוימים אותם אסור לבצע, וישנם דברים שכדאי להפחית. הכי טוב לבצע תרגול במקום בעל ותק, כמו המכון שלנו אשר לו נסיון רב שנים. אצלנו מקבלת כל אשה הרה אישית לגבי מה שמתאים לה. מפה היא יוצאת מלאת כוחות רעננים לקראת החיים החדשים.

המידע באדיבות מטרנה. 

מטרנה – facebook

מטרנה – YouTube

קראו כאן אודות השירות החדש של מטרנה- מטרנה בשידור לייב בעמוד הפייסבוק שלה -לכתבה ב-YNET