הפיתרון לשיער נושר: פאות

 

כשמדברים על פאות, יש לזכור כי הפאות שזורות בהיסטוריה האנושית הארוכה, ובתרבויות העתיקות במזרח התיכון נחשבה הפאה לסמל סטטוס של ממש. כיום משמשות הפאות בעיקר כאמצעי אשר בא לענות על צורך מסוים כתוצאה ממחלה או הפרעה אשר מונעת גדילת שיער באופן תקין. ישנן סיבות מגוונות בגינן אנו יכולים להידרש לפאה. זו יכולה להיות חס וחלילה מחלה המחייבת טיפול אשר גורם לנשירת שיער, התקרחות טבעית או מצבים בריאותיים והפרעות שונות כגון טריכוטילומניה – תלישת שיער כפייתית. בין אם זה פיתרון זמני או פיתרון קבוע, פאות יכולות לאפשר לנו להמשיך בשגרת חיינו מבלי הצורך להתבייש או לחשוש מתגובות שנקבל מהסביבה. איכות הפאות משתפרת כל העת, עד כי היום כמעט ואי אפשר לשים לב האם מישהו עוטה פאה או שמא זהו שיער ראשו האמיתי. הנה דברים שכדאי לדעת בטרם אנו בוחרים פאה.

פיאה משיער טבעי או פאה סינתטית : מה עדיף?

ככלל, הפיאות הסינתטיות נראות טובות יותר כאשר מדובר בפאות באורכים קצרים. לשיער ארוך ההמלצה היא להשתמש בפאה משיער טבעי. יש הבדלים באורך חייהן של הפאות השונות, בעוד שפאה משיער טבעי מחזיקה זמן, הפאה הסינתטית תחזיק על פי רוב רק כשנה. חשוב לדעת שאי אפשר להכין פאה מהשיער שלנו, הסיבה היא שהכנת פאה משיער טבעי מצריכה כמות מאוד גדולה של שיער. לא חשוב באיזה פאה נבחר, לאחר עיצוב מקצועי שלה אצל בעל מקצוע שמתמחה בהתאמת פאות, הפאה תיראה טבעית לגמרי. חשוב ללכת לבעל מקצוע ולא לספר, בשל המומחיות והמקצועיות שהתאמת פאה מצריכה.

איך נתכונן להתאמת הפאה?

בניגוד לדעה שרווחת לעיתים, אין צורך ולא כדאי להסתפר לפני התאמת פאה. אפשר להגיע עם השיער הקיים להתאמת הפאה, כך גם יתאפשר להתאים את צבע השיער המקורי לצבע הפאה עד כמה שאפשר. לאחר שיתאימו לנו פאה, חשוב שנדע כי הטיפול השגרתי בפאות משתנה מפאה לפאה והכי מומלץ שייעשה בידי בעלי מקצוע. במידה ואנחנו מעוניינים לטפל בפאה בעצמנו, אפשר לעשות זאת, אך יש לקבל הדרכה מסודרת בטרם אנו ניגשים למלאכה.

איך תיראה שגרת חיינו עם הפאה?

התשובה פשוטה מאוד, בדיוק אותו הדבר כשם שהם נראו בלעדיה. פאה אשר מותאמת ומחוזקת היטב מאפשרת לקיים שגרת חיים רגילה, היא אינה זזה ואינה מגרדת. הפאה מאפשרת לנו להרגיש בטוחים כאשר אנחנו נמצאים בחברה, ומעלימה כל חוסר ביטחון שעלול לצוץ בשל מצבנו.

לסיכום

השימוש בפאות פשוט וקל, ואינו צריך להדאיג אף אחד. בעלי המקצוע אשר עוסקים בהתאמת פאות יוכלו להתאים לנו פאה בקלות ובמקצועיות, זו תאפשר לנו לחזור לשגרת חיינו הרגילה, עד כי כמעט נשכח את דבר קיומה.