איך תתאימו לעצמכם את הפעילות הגופנית המושלמת?

איך לבחור פעילות גופנית

פילטיס, יוגה, שחייה, ריצה, פלדנקרייז, TRX, זומבה, קיקבוקסינג, רכיבה על אופני כביש, ספינינג, הרמת משקולות – זו רק רשימה מצומצמת של סוגי הפעילויות השונות הקיימות.

כולנו כבר יודעים ששגרה המשלבת פעילות גופנית מסייעת לשמור על גוף מאוזן, בריא, מפחיתה את הסיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם, בקיצור פעילות גופנית היא בגדר חובה!

השאלה היא איך בוחרים?

1. מטרה – שאלו את עצמכם מה המטרה שלכם?
• ירידה במשקל?
• הפחתה באחוזי השומן?
• שמירה על אורח חיים בריא?
• חיזוק?, חיטוב?, העלאת מסת שריר רזה?, שלווה ורוגע?
• סיבולת לב ריאה?
• צמצום היקפים?

אחרי שסימנתם לעצמכם את מטרותכם עוברים לשלב הבא…

2. האם אתם סובלים מבעיה גופנית/מחלה/תסמינים כלשהם?
חשוב לבצע התאמה בין סוג הפעילות שאתם בוחרים לבין סוג הבעיה. לדוגמא, אם אתם סובלים מפריצת דיסק, יכול להיות שפעילות גופנית אינטנסיבית כמו הכנה לריצת מרתון, לא תתאים לכם ולכן יש לשלב פעילות שכן מתאימה תטיב עם גופכם כמו שחייה או הליכה, פילטיס או פלדנקרייז. חשוב לזכור! במידה וסימנתם כמה מטרות (מה שברוב המקרים תקף), יש סיכוי שתיאלצו לשלב 2 סוגים של פעילות. למשל במידה ואתם מעוניינים לחזק את הגוף אך במקביל המטרה היא גם להפחית את אחוזי השומן ולצמצם היקפים, יהיה עליכם לשלם בין פעילות מחטבת (הרמת משקולות, TRX) לפעילות אירובית (ריצה, הליכה, אופניים).

3. בחרו פעילות שאתם נהנים ממנה – הגעה לתוצאות ועמידה ביעדים מחייבים התמדה. בלי התמדה לא נגיע לשום מקום ולכן חשוב לבחור בפעילות גופנית שאתם נהנים ממנה. נכון שבהתחלה זה יכול להיות קשה ולא פשוט אבל נסו לחייך תוך כדי הפעילות, לתגמל עצמכם בדרך כזו או אחרת (סרט, חולצה חדשה) ולא לוותר!. עבודה לפי תכנית אימונים מסודרת, שקילה ומעקב על נתונים פיזיולוגיים יכולה מאוד לעזור בהיבט של התמדה.