איך תהליך מעבר למוצקים אצל תינוקות משפיע על הרגלי האכילה שלהם כמבוגרים?

הורים צעירים, הגם שאלו מנוסים ומסורים ביותר, לרוב לא מתייחסים לנושא של מעבר למוצקים אצל תינוקות בכובד הראש הראוי לו. חשוב מאד להבין כי מעבר למוצקים הוא שלב קריטי שבמידה רבה מעצב את הרגלי התזונה בחיים הבוגרים של התינוק ועל כן זה משהו שחייבים להקפיד לעשות בצורה מסודרת. איך עושים את זה ולמה זה חשוב? הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

האופי החקייני של תינוקות ופעוטות

חשוב להבין כי מעבר למוצקים הוא לא עניין טכני גרידא, אלא עניין הקשור בחיברות וסיגול הרגלים אצל פעוטות. אם נתחיל מעבר למוצקים אצל פעוטות ומאידך ההורים יראו שישנם סוגי אוכל שהם עצמם נמנעים מהם, זה בהחלט אפשרי שנראה אצלם סלידה שמתפתחת עם הזמן מסוגי המזון הללו. על כן, יש חשיבות גדולה להרגלי תזונה בריאים ובעיקר מגוונים אצל ההורים במקביל לתהליך אצל הילדים.

כיצד התזונה בינקות משפיעה על התזונה בחיים הבוגרים?

חשוב לדעת שאם יש בעיות בתזונה או סלידה מסוגי מזון מסוימים שמתחילה בגילאים הצעירים החל מהשלב של מעבר למוצקים, היא ככל הנראה תמשיך גם להמשך החיים. תינוקות שיחשפו למעט סוגים של מזון ויוותרו להם כשהם מתנגדים לסוגים מסוימים, עשויים בהחלט לקחת את הבררנות הזאת גם לחייהם הבוגרים.

הקנייה של הרגלי תזונה נכונים מגיל צעיר

בשורה התחתונה, מעבר למוצקים הוא חלק קריטי בעיצוב התזונה של התינוק כמבוגר לעתיד. אם אתם בטוחים אם זה הזמן להתחיל עם השלב של מעבר למוצקים או שילדכם מגלה סרבנות יתרה לטעמים חדשים ואתם מרגישים שאין לכם את הכלים המתאימים להתמודד עם זה, אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים